Tiskové zprávy 2019

Fakulta pedagogická otevře své dveře zájemcům o studium

Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni otevře dveře dokořán v pátek 25. ledna. Uchazeče přivítá ve svých budovách v ulicích  Veleslavínova, Klatovská a také na Chodském náměstí v době od 8 do 16 hodin. Zájemci si budou moci prohlédnout prostory pro výuku, sledovat ukázky práce kateder či zábavné experimenty v laboratořích.

Obecné informace ke studiu a přijímacímu řízení sdělí zájemcům zástupci vedení fakulty v 9, 11 a 14 hodin v posluchárnách KL 228 na Klatovské 51 a VC 301 ve Veleslavínově ulici 42. Po skončení asi 45minutové prezentace bude prostor pro dotazy.

Podrobnější informace o studiu konkrétních oborů dostanou návštěvníci dne otevřených dveří na příslušných katedrách. Na většině z nich si mohou prohlédnout laboratoře a učebny, popovídat si s jejich pracovníky či studenty, některé katedry připravily i odborný program.

V letošním ročníku dne otevřených dveří budou stávající studenti ve spolupráci s iniciativou OTEVŘENO opět vítat návštěvníky ve vstupních halách budov Veleslavínova a Klatovská. Poradí jim, kde najít učebny a jednotlivá pracoviště, a prozradí jim, jaké to je být studentem pedagogické fakulty v Plzni.

Uchazeči o studium českého nebo ruského jazyka, historie a chemie budou očekáváni v budově ve Veleslavínově 42. Budoucí posluchači matematiky, fyziky, technické výchovy, informatiky, tělesné, výtvarné a hudební výchovy mohou zamířit na příslušné katedry do budovy na Klatovské 51. Jen o kousek vedle, na Chodském náměstí 1, se vše potřebné dozvědí potenciální biologové, geografové, učitelé anglického či německého jazyka a zájemci o obor učitelství pro 1. stupeň základních škol a mateřských škol. Na závěr si uchazeči mohou prohlédnout také sportoviště, knihovnu či studovny.

Fakulta pedagogická nabízí bakalářské, magisterské i doktorské studijní programy. Ve spolupráci s technickou univerzitou v saském Chemnitz je možné také studovat nově akreditovaný dvouletý navazující magisterský double degree program Pedagogika pohybové prevence. Studentům přinese studium informace spojené se zdravým životním stylem, podporou a prevencí zdraví dětí, mládeže, dospělých i seniorů.  Studijní program je jak v Sasku, tak v České republice doposud jedinečný, je určen především pro absolventy sportovních a zdravotnických bakalářských programů.

A proč studovat pedagogickou fakultu? „Třeba i proto, že učitel je neustále v každodenním kontaktu s mladými lidmi a stárne tak pomaleji,“ říká děkan fakulty Miroslav Randa.

15.01.19