Přejít k obsahu

Studentka FEK Kateřina Beroušková dvakrát druhá na akademickém mistrovství ČR

Před čtyřmi roky Kateřinu Berouškovou v bežeckém lyžování téměř nikdo neznal. Byla víc atletkou a běžkyní než lyžařkou. Pak se rozhodla pro běh na lyžích.

Po dvou sezónách se dostala na akademických závodech na hranici první desítky. Rok poté získala dvakrát páté místo. A tak začala pořádně trénovat. Ledovce, dlouhé pobyty ve vyšší nadmořské výšce. A vyplatilo se. Teď už je těsně za branami reprezentace, probojovala se na Světovou univerziádu na Slovensku. A na akademickém mistrovství ČR pro Západočeskou univerzitu vybojovala dvě stříbrné medaile.

Akademické mistrovství ČR v běhu na lyžích proběhlo ve dnech 17. – 19.2 2015. v Novém Městě na Moravě, ve známém biatlonovém areálu. Na programu byly dva závody jednotlivců a jedna smíšená štafeta. Nevelká výprava ZČU se v medailových ambicích spoléhala právě na Kateřinu Berouškovou. A ta rozhodně nezklamala. V závodě na5 km volně i 10 km klasicky si dojela pro stříbro, když nestačila pouze na svojí reprezentační kolegyni ze světové univerziády Sandru Schutzovou. Solidně zajela na novoměstských náročných tratích také budoucí učitelka tělocviku, studentka FPE Vendula Janoušková, která obsadila 6. resp. 7. místo. V závodě smíšených štafet to letos na cenný kov nestačilo, ale i 5. místo je v konkurenci 18 týmů solidní výsledek.

Kateřina Beroušková dorazila na akademické mistrovství přímo ze Slovenska, kde se mezi akademiky odehrávaly boje o tituly světové. A ani tam rozhodně nezklamala, přestože to pro ni byla úplně první mezinárodní zkušenost. Kateřina startovala ve třech individuálních závodech a ve štafetách. I to ukazuje, že ve výběru nebyla jen do počtu. Její výsledky v konkurenci studentů z celého světa - 22. místo ve sprintu volně , 28. místo na 5 kmklasicky, 20. místo na 15 kmvolně a 5. místo ve štafetě 3x5km. Kateřina sice nebyla se svým vystoupením úplně spokojena, ale vzhledem k její stále rostoucí výkonnosti se můžeme dočkat dalších překvapení.