Studenti ZČU podpoření programem UNIS v roce 2023

KATEGORIE A

Josef Adámek / Fakulta filozofická
atletika – skok vysoký

České akademické hry 2021, Brno: 2. místo
Mistrovství ČR 2021, 3. místo
Mistrovství ČR družstev 2021: 3. místo
Mistrovství ČR 2020, 208 cm, 3. místo
Mistrovství ČR 2019 U22, 211 cm, 1. místo
Mistrovství ČR 2019, 217 cm, 2. místo 
Mistrovství Evropy U 22 2019, 216 cm, 12. místo

Vendula Dušková / Fakulta zdravotnických studií
paraplavání

Letní paralympijské hry 2021 Tokio: 6. místo (400 m volný zp.), 7. místo (100 m prsa), 8. místo (200 m poloh. závod)
Mistrovství Evropy 2021: 4. místo 
Světový pohár 2021: 4. místo
Mistrovství ČR a SR 2021: 5 x 1. místo
1. kolo Česko-slovenského poháru v paraplavání 2020 – POHÁREK 2020, 3x 1. místo a 2. místo
Mistrovství světa 2019, Londýn: 8. místo
Mistrovství ČR 2019: 4 x 1. místo

Marie Horáčková / Fakulta pedagogická
lukostřelba

účast na LOH 2021 v Tokiu
Mistrovství světa 2021: 17. místo
Mistrovství Evropa 2021: 17. místo
Kvalifikační závod na LOH 2024 v Paříži: 3. místo
Mistrovství České republiky 2021: 1. místo
Akademické hry 2021: 2. místo

Karin Řezáčová / Fakulta právnická
házená (brankářka)

účast na mistrovství Evropy 2020 v Dánsku
členka užší reprezentace v roce 2021 – účast na seniorském MS ve Španělsku

Klára Šonková / Fakulta filozofická
snowboarding

Mistrovství světa žen 2021: 35. místo (paralelní obří slalom), 38. místo (paralelní slalom)

KATEGORIE B

Lucie Drozdová / Fakulta pedagogická
házená

MS juniorek 2022 – 11. místo
MOL liga 2021/22 – 2. místo
MOL liga 2020/21 – 11. místo
od září 2022 členka ženské reprezentace ČR v házené

Adéla Nováková / Fakulta ekonomická
běh na lyžích

účast na Mistrovství světa 2021 U23 ve Finsku (sprint, 10 km skate, štafeta)
Mistrovství České republiky můžu a žen 2021, Nové Město na Moravě: 3. místo (sprint klasicky), 3. místo (10 km skate), 4. místo (5 km klasicky)
nominace na Zimní světovou univerziáda v Luzernu (akce zrušena)
Mistrovství světa juniorů a juniorek 2021: 33. místo (15 km skate)  
Mistrovství ČR 2021: 3. místo (sprint), 3. místo (5 km klasicky), 3. místo (10 km volně)
Mistrovství ČR 2020: 2. místo (sprint klasicky), 2. místo (10 km klasicky)

Linda Suchá / Fakulta pedagogická
skok daleký, trojskok

Mistrovství Evropy do 22 let 2021: 4. místo kvalifikace trojskok (13,28 m)
Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let: 1. místo dálka (640 cm), 1. místo trojskok (13,51 m)
Mistrovství ČR mužů a žen 2021: 1. místo dálka (628 cm), 3. místo trojskok (13,11 m)
Halové mistrovství ČR mužů a žen 2021: 1. místo dálka (6,15 m), 2. místo trojskok (13,24 m)
Extraliga mužů a žen družstev 2021: 2. místo

Barbora Tichá / Fakulta pedagogická
hod diskem

účast na mistrovství Evropy do 23 let 2021 v Tallinu
Evropský pohár ve vrzích a hodech 2021: 12. místo
Mistrovství ČR 2021 do 22 let: 1. místo
Mistrovství ČR mužů a žen 2021: 2. místo
Mistrovství ČR družstev: 2. místo (AK Škoda Plzeň)
Akademické Mistrovství ČR: 1. místo

Lucie Zavadilová / Fakulta ekonomická
atletika – sprint 

Mistrovství světa U20 2021: 5. místo (4x400m), 8. místo (4x400m mix)
Mistrovství Evropy U20 2021: 8. místo (4x400m), 24. místo (400m)
Mistrovství ČR juniorů 2021, Kladno: 1. místo (4x400m), 3. místo (400m)
vytvořený národní rekord U20 4x400m mix
Mezistátní utkání 2021, Polsko: 2. místo (4x400m), 6. místo (400m)
Halové Mistrovství ČR juniorů 2021, Ostrava: 2. místo (400m)

Martina Zikmundová / Fakulta ekonomická
lukostřelba (kladkový luk)

mnohonásobná mistryně ČR 
Mistrovství Evropy 2021 – 17. místo
Mistrovství světa 2021 – 33. místo 
Mistrovství světa v terénní lukostřelbě 2022 – 7. místo

KATEGORIE C

David Jodl / Fakulta ekonomická
skok daleký, trojskok

Mistrovství ČR U23: 1. místo (skok daleký)

Helena Klailová / Fakulta pedagogická
sportovní střelba – sportovní pistole, vzduchová pistole

účast na mistrovství Evropy juniorů 2021 v Osijeku
Mitrovství ČR ve sportovní střelbě 2021: 1. místo (vzduchové zbraně), 1. místo (kulové zpraně)

Martin Kočandrle / Fakulta zdravotnických studií
běžecké lyžování

Mistrovství ČR 2021: 3. místo (30 km volně, hromadný start)

Martin Říha/ Fakulta zdravotnických studií
házená

Extraliga házené: 2.místo
Akademické mistrovství ČR: 1. místo

Anna Suráková / Fakulta pedagogická
atletika – běh (střední tratě)

Mistrovství ČR do 22 let 2021: 1. místo (v běhu na 1500m), 2. místo (v běhu na 800m), 2. místo (4x400m)
Mistrovství ČR dospělých 2021: 1. místo (4x400m)

Michaela Svobodová / Fakulta filozofická
plavání

Mistrovství ČR: 3. místo (200m motýlek), 3. místo (400 PZ)

Daniel Varga / Fakulta právnická
zápas – řesko-římský

Mistrovství ČR 2021: 1.místo (M72kg)

Denisa Vysloužilová / Fakulta pedagogická
házená

Mistrovství ČR – Český pohár: 2. místo
Česko-slovenská MOL Cup: 4.místo