Dětské univerzity

Základní, střední a až pak vysoká škola? To na Západočeské univerzitě neplatí! V rámci dětských univerzit a letních škol mohou na ZČU studovat už žáci prvního a druhého stupně základních škol. Ochuzeni nebudou ani o imatrikulaci a slavnostní promoci, během níž převezmou diplom z rukou děkana a rektora.

Dětská univerzita Fakulty pedagogické

Zdarma žákům prvního a druhého stupně základních škol a nižších ročníků gymnázií nabízí pestrou nabídku přednášek a workshopů z matematiky, fyziky, technické výchovy, chemie, biologie, výpočetní techniky, ale také hudební a výtvarné výchovy, německého a anglického jazyka, pedagogiky, historie či tělesné výchovy. Tradičně se na výuce podílí také Centrum robotiky, firma Pilsen Steel a Zoologická a botanická zahrada města Plzně.

Přihlášení školáci mohou vždy jednou týdně absolvovat vybranou lekci dle svého zájmu. Mezi ty nejoblíbenější patří pokusy s tekutým dusíkem, magnety či strojní a ruční obrábění materiálů. Podrobnější informace naleznete přímo na webu Dětské univerzity Fakulty pedagogické.

Dětská technická univerzita Fakulty strojní

Během ročního programu žáky 1. a 2. stupně základních škol hravou a zábavnou formou seznámí s rozmanitými oblasti techniky, nebudou chybět návštěvy významných průmyslových podniků. Vše je samozřejmě uzpůsobeno věku malých posluchačů tak, aby si všechna setkání náležitě užili. Čeká je například nahlédnutí do 3D virtuální reality či konstruování a naprogramování robota z Lega. Podrobnější informace naleznete přímo na webu Dětské technické univerzity Fakulty strojní.