Nabídka studia

Počítačová grafika

Zpět

Popis

Specializace Počítačová grafika navazujícího magisterského studijního programu Informatika a její specializace je zaměřena na vytváření a zpracování grafické informace, což je typicky vytváření, úprava, ukládání a vizualizace geometrických modelů, vizualizace dat a zpracování digitalizovaného obrazu. Je určena těm, kdo chtějí vidět výsledky své práce, pomáhat uživatelům vidět a pochopit jejich data, vytvářet mezinárodně srozumitelné výsledky, ale také zdobit svět.
Podrobnější informace najdete na webu katedry informatiky a výpočetní techniky. Další informace a pokyny k podání přihlášky jsou uvedeny na stránkách fakulty v části přijímací řízení.

Co se naučím

Vytváření grafických výstupů a zpracování geometrických dat je zábavné, ale člověk se k tomu musí leccos naučit:
- Vytvářet a zpracovávat geometrické a grafické modely a algoritmy.
- Zpracovávat signály a digitalizovaný obraz.
- Využívat techniky umělé inteligence a různé moderní technologie.
- Porozumět uživatelům dat.
- Pracovat na projektech malých i větších.

Jak se uplatním

Vizuální informace jsou pro člověka srozumitelnější než textové a jejich tvorba a zpracování jsou potřebné v nejrůznějších aplikačních oblastech, odborník v této oblasti vlastně zpřístupňuje aplikační data lidskému chápání. Absolventi jsou žádáni nejen v herním průmyslu nebo GIS firmách, typicky umějí dobře programovat a zacházet s velkými daty, takže je o ně zájem i v obecněji zaměřených softwarových firmách.