A Conversation with Richard Saul Wurman

Anotace

Dovolujeme si Vás pozvat na unikátní rozhovor s grafickým designérem a zakladatelem mimořádně populární konference TED Richardem Saulem Wurmanem.

Richard Saul Wurman získal v roce 2017 Cenu Ladislava Sutnara za celoživotní úsilí o popularizaci a filosoficko-teoretické zkoumání grafického designu. Ve své knize Information Architects představil mechanismy „informační architektury", jimiž svět reaguje na narůstající informační superdálnice. Wurman ukázal, jak může vhodně koncipovaná prezentace informací učinit i složitý komplexní materiál jasným a srozumitelným. V roce 1984 založil konference TED (Technology, Entertainment, Design), které se okamžitě staly ostře sledovanými a živými fóry pro výměnu názorů mezi členy designérské obce a šéfy komerčních firem. Prakticky se Wurman například věnoval navrhování nových formátů telefonních seznamů, autoatlasů a průvodců pro letecké společnosti.

Moderovaný rozhovor povede Vojtěch Aubrecht.

O svém zájmu nás prosím informujte prostřednictvím Lenky Thomayer Opatrné (lopatrna@fdu.zcu.cz). Zajistíme vám rezervaci.

Vstup zdarma!

Moderovanou diskusi s tímto designérem vám živě přináší Studio zamlklých mužů. Nalaďte se! 🎥
------------------------------------------------------------------------------
We would like to invite you to a unique interview with Richard Saul Wurman graphic designer and founder of extremely popular TED conference.

In 2017 Richard Saul Wurman received the Ladislav Sutnar Prize for his lifelong effort to popularize graphic design and to explore it from the philosphical and theoretical point of view. In his book Information Architects he introduces the mechanisms of „information architecture" by which the world responds to the growing number of infomation superhighways. Wurman demonstrates how appropriate presentation can make complex material clear and easily accessible. In 1984 he established the exceptionally popular TED conferences (Technology, Entertainment, Design), which instantly became closely monitored live discussion forums used by members of the designer community and heads of commercial companies to exchange their views and opinions. His practical work includes designing of new formats of telephone directories, road maps and guidebooks for aviation companies.

A moderated interview will be led by Vojtech Aubrecht.

Book your seat by sending email to: lopatrna@fdu.zcu.cz.
We will confirm your reservation.

Free entry!

Tune in to the Studio zamlklých mužů. facebook page and watch live! 🎥

Datum zahájení 2018-06-11 00:00:00.0
Datum ukončení 2018-06-11 00:00:00.0