Zamilujte si Plzeň

Vzdělání je sice na prvním místě, ale chceme také, aby se studentky a studenti na Západočeské univerzitě cítili co nejpříjemněji. Tomu pomáhají i akce, při nichž se mohou po náročném dni pobavit nebo díky kterým mají pocit z dobré věci. Řadu takových akcí si navíc oblíbila i široká veřejnost. Na ZČU působí řada studentských spolků a organizací, které se (nejen) o takové vyžití starají.

Vzdělání je první rolí univerzit, druhou rolí je věda a výzkum. Třetí role má propojovat akademické prostředí s veřejností a Západočeské univerzitě rozhodně není cizí. Díky ZČU se mohou lidé v Plzni vzdělávat i bavit, setkávat se s odborníky i známými tvářemi nebo jen tak posedět nad kávou či pivem. Děje se to například v univerzitní kavárně Družba, v Galerii Ladislava Sutnara nebo v co-workingovém centru Kulturka.

Že byste v Plzni neměli kde bydlet, se bát nemusíte. ZČU na svých deseti kolejích rozmístěných po celém městě ubytuje každoročně téměř tři tisíce studujících, zároveň ale není problém sehnat si ubytování i soukromě a pronajmout si pokoj či byt třeba v těsném sousedství našeho kampusu.

 

 

Plzeň, město kultury, sportu, průmyslu, piva i vědy

Plzeň je se 171 tisíci obyvatel čtvrté největší město ČR. Ačkoliv k ní neodmyslitelně patří hlavně pivovar a Škodovka, je především městem, které žije. Ne náhodou byla Plzeň v roce 2015 Evropským hlavním městem kultury. Asi nejkrásnější pohled na ni je z dominantní věže katedrály sv. Bartoloměje. A nabízí toho ještě více.

Město již několik let pracuje na zlepšení kvality života občanů i návštěvníků, zapojilo se proto do celosvětového konceptu Smart Cities, neboli inteligentní města. Západočeská univerzita s městem na tomto konceptu spolupracuje a sama navíc rozvíjí projekt SmartCAMPUS ZČU. Do budoucna chce být Plzeň nejen městem kultury, sportu, průmyslu a piva, ale také inovací, kybernetiky, vědy a výzkumu.

Chcete poznat Plzeň ještě lépe? V tom případě vás zveme na netradiční a zábavné procházky městem, které pod názvem Zažij Plzeň pořádá naše univerzitní centrum TANDEM.