Zamilujte si Plzeň

Vzdělání je sice na prvním místě, ale chceme také, aby se studenti na Západočeské univerzitě cítili co nejpříjemněji. Tomu pomáhá řada akcí, při nichž se mohou po náročném dni pobavit nebo díky kterým mají pocit z dobré věci. Řadu takových akcí si navíc oblíbila i široká veřejnost. Na ZČU působí řada studentských spolků a organizací, které se (nejen) o takové vyžití starají.

Vzdělání je první rolí univerzit, druhou rolí je věda a výzkum. Třetí role má propojovat akademické prostředí s veřejností a Západočeské univerzitě rozhodně není cizí. Díky ZČU se mohou lidé v Plzni vzdělávat i bavit, setkávat se s odborníky i známými tvářemi, nebo jen tak posedět nad kávou či pivem. Děje se to například v univerzitní kavárně Družba, v Galerii Ladislava Sutnara nebo v co-workingovém centru Kulturka.

Že byste v Plzni neměli kde bydlet, se bát nemusíte. ZČU na svých deseti kolejích rozmístěných po celém městě ubytuje každoročně téměř tři tisíce studentů, zároveň ale není problém sehnat si ubytování i soukromě a pronajmout si pokoj či byt. Například v těsném sousedství našeho kampusu nabízí ubytování komplex Unicity Living.

Plzeň, město kultury, sportu, průmyslu, piva i vědy

Plzeň je se 171 tisíci obyvatel čtvrté největší město ČR. Ačkoliv k ní neodmyslitelně patří hlavně pivovar a Škodovka, je především městem, které žije. Ne náhodou byla Plzeň v roce 2015 Evropským hlavním městem kultury. Asi nejkrásnější pohled na ni je z dominantní věže katedrály sv. Bartoloměje. A nabízí toho ještě více.

Město již několik let pracuje na zlepšení kvality života občanů i návštěvníků, zapojilo se proto do celosvětového konceptu Smart Cities, neboli inteligentní města. Západočeská univerzita s městem na tomto konceptu spolupracuje a sama navíc rozvíjí projekt SmartCAMPUS ZČU. Do budoucna chce být Plzeň nejen městem kultury, sportu, průmyslu a piva, ale také inovací, kybernetiky, vědy a výzkumu.