Studenti ZČU podpoření programem UNIS v roce 2021

KATEGORIE A

Kristýna Bláhová / Fakulta zdravotnických studií
lední hokej

Mistrovství světa ledního hokeje žen 2019, Finsko: 6. místo
Extraliga žen ledního hokeje 2018/2019: 1. místo (HC Příram)

Vendula Dušková / Fakulta zdravotnických studií
paraplavání

1.kolo Česko-slovenského poháru v paraplavání 2020 – POHÁREK 2020, 3x 1. místo a 2. místo
Mistrovství světa 2019, Londýn: 8. místo
Mistrovství ČR 2019: 4 x 1. místo
závody světového poháru, Glasgow, Berlín: finálová účast
splnění limitů na paralympijské hry v Tokiu 2020, resp. 2021

Marie Horáčková / Fakulta pedagogická
lukostřelba

Mistrovství ČR dospělých v terčové lukostřelbě: 1. místo jednotlivci, 1. místo družstva žen, 1. místo mix tým
Mistrovství ČR dospělých v terénní lukostřelbě: 1. místo
1. liga oddílových družstev žen: 1. místo
Mistrovství ČR dospělých v halové lukostřelbě: 2. místo
Akademické mistrovství ČR v terčové lukostřelbě: 2. místo jednotlivci, 1. místo smíšené družstvo
Evropský pohár, Rumunsko: 57. místo
kvalifikace na Evropské hry 2019: 9. místo
2. kolo Světového poháru 2019, Čína: 17. místo jednotlivci, 9. místo mix tým
3. kolo Světového poháru 2019, Turecko: 57. místo
4. kolo Světového poháru 2019, Německo: 33. místo jednotlivci, 17. místo mix tým
Mistrovství Evropy v terénní lukostřelbě 2019: 13. místo
Mistrovství světa 2019, Holandsko: 108. místo

Karolína Kosinová / Fakulta ekonomická
lední hokej

Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2019, Finsko: 6. místo
Mistrovství ČR 2019 - extraliga žen ledního hokeje: 1. místo (s týmem HC Příbram)

Ondřej Král / Fakulta zdravotnických studií
badminton

Univerzitní mistrovství Evropy: 2. místo (dvouhra mužů), 2. místo (soutěž družstev), 3. místo (čtyřhra mužů)
člen reprezentace ČR dospělých
Mezinárodní mistrovství Slovinska, kategorie Future Series (turnaj světového okruhu BWF):  5. místo (dvouhra mužů)
Mezinárodní mistrovství Litvy, kategorie Future Series (turnaj světového okruhu BWF: 3. místo (dvouhra mužů)

Sabina Milová / Fakulta pedagogická
badminton

Mistrovství České republiky 2020: 3. místo (dvouhra žen)
Grand Prix A dospělých 2020: 1. místo (dvouhra žen)
Univerzitní mistrovství Evropy 2019: 3. místo (dvouhra žen), 2. místo (soutěž družstev)
Mistrovství ČR 2019: 3. místo (dvouhra žen), 3. místo (smíšená čtyřhra)
členka reprezentace ČR dospělých
Mezinárodní mistrovství Slovinska, kategorie Future Series (turnaj světového okruhu BWF): 5. místo (dvouhra žen)
Mezinárodní mistrovství Litvy, kategorie Future Series (turnaj světového okruhu BWF): 5. místo (dvouhra žen)

Karin Řezáčová / Fakulta právnická
házená (brankářka)

účast na mistrovství Evropy 2020 v Dánsku
členka užší reprezentace v roce 2021

KATEGORIE B

Josef Adámek / Fakulta filozofická
skok vysoký

Mistrovství ČR 2020, 208 cm, 3. místo
Mistrovství ČR 2019 U22, 211 cm, 1. místo
Mistrovství ČR 2019, 217 cm, 2. místo 
Mistrovství Evropy U 22 2019, 216 cm, 12. místo

Linda Hettlerová / Fakulta pedagogická
sprint 100 m / 200 m

Mistrovství Evropy v atletice U20 2019, Borås, Švédsko: 9. místo (4x100m), 19. místo (200m), 21. místo (100 m)
Mezistátní utkání U20 2019, Györ, Maďarsko: 1. místo (200m)

Tereza Hrochová / Fakulta právnická
běh

Mistrovství České republiky 2020 v půlmaratonu: 3. místo
Mistrovství České republiky 2020 v běhu do vrchu: 1. místo
Mistrovství České republiky mužů a žen 2020: 2. místo (300 m překážek)
Mistrovství České republiky družstev: 3. místo (AK Škoda Plzeň)
Akademické mistrovství České republiky 2020: 1. místo (3000 m), 1. místo (3000 m překážek), 3. místo (1500 m), 2. místo (4x400 m)
Halové mistrovství ČR mužů a žen 2019: 3. místo (3000 m)
Mistrovství ČR v půlmaratonu 2019: 1. místo
Mistrovství ČR v běhu do vrchu 2019: 3. místo
Mistrovství ČR mužů a žen na dráze 2019: 3. místo (5000 m), 2. místo (3000 m s překážkami)
Mistrovství ČR v silničním běhu: 3. místo
Mistrovství ČR družstev: 2. místo (AK ŠKODA Plzeň)
Mistrovství ČR v přespolním běhu: 3. místo
Světová univerziáda, Neapol: 13. místo (půlmaraton)
Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, Zermatt: 19. místo
Mistrovství světa v běhu do vrchu, Argentina: 10. místo jednotlivci, 2. místo týmy
RunCzech půlmaraton, Ústí nad Labem: 1. Češka
RunCzech Nature Run, Liberec: 1. místo (rekord tratě)
RunTour - České Budějovice a Ostrava: 2. místo
RunTour - Ústí nad Labem a Brno: 1. místo
Akademické mistrovství ČR 2019: 1. místo (1500 m a 3000 m)

Martin Kočandrle / Fakulta elektrotechnická
běžecké lyžování

Mistrovství světa juniorů, Vuokatti: 10 km skate intervalový start – 41. místo, 30 km klasika hromadný start – 35. místo, štafeta – 13. místo
„Slavic cup“, Zakopane: 15 km skate intervalový start – 9. místo; 10 km klasika intervalový start – 12. místo (muži)  
Mistrovství ČR, Nové Město na Moravě: 10 km klasika intervalový start – 2. místo; 15 km skate hromadný start – 2. místo (junioři)
Rakouský pohár, Saalfelden: 10 km skate intervalový start – 2. místo (junioři)
OPA Cup, Pokljuka: 10 km klasika intervalový start – 30. místo; 15 km skate stíhací závod – 24. místo (junioři)         Slavic cup, Zakopane: sprint klasika – 28. místo; 30 km skate hromadný start – 14. místo (muži)

Tomáš Nejdl / Fakulta pedagogická
házená

Mistrovství ČR 2018/2019: 1. místo (s týmem M.A.T. Plzeň)
Akademické mistrovství světa v házené 2018: 6. místo
České akademické hry Brno 2019: 4. místo
účast v poháru EHF

Tomáš Němejc / Fakulta právnická
sprint 100 m / 200 m

Mistrovství ČR v atletice U23 2020, Jablonec n. Nisou: 2. místo (200 m)
Mistrovství Evropy v atletice U20 2019, Borås, Švédsko: 6. místo (200 m), 18. místo (100 m)
Mistrovství ČR v atletice U23 2019, Praha: 2. místo (100 m)
Mezistátní utkání 2019, Györ, Maďarsko: muži U20, 2. místo (200 m)
Mistrovství ČR v atletice U20 2019, Olomouc: 2. místo (200 m)
Halové mistrovství ČR v atletice U20 2019, Praha: 1. místo (200 m)
Halové Mistrovství ČR v atletice 2019, Ostrava: 3. místo (200 m)
národní rekordy na 4x200m a 4x100m
Mistrovství světa v atletice U20 2018, Tampere, Finsko: 17. místo (4x400 m)
Mistrovství ČR v atletice U20 2018, Praha: 2. místo (200 m)
Halové Mistrovství ČR v atletice U20 2018, Ostrava: 1. místo (200 m)

Adéla Nováková / Fakulta ekonomická
běh na lyžích

Mistrovství ČR 2021: 3. místo (sprint), 3. místo (5 km klasicky), 3. místo (10 km volně)
Mistrovství ČR 2020: 2. místo (sprint klasicky), 2. místo (10 km klasicky)
Mistrovství ČR 2019: 3. místo (sprint volně), 3. místo (5 km klasicky), 3. místo (9 km klasicky)
Mistrovství ČR 2019 - kolečkové lyže: 1. místo (výjezd do vrchu), 2. místo (sprint volně), 2. místo (10 km volně)
Mistrovství světa juniorů 2019, Lahti: 23. místo (sprint)
účastnice seriálu závodů Opa Cup (Evropský pohár)

Tereza Schejbalová / Fakulta pedagogická
skok o tyči

Mistrovství České republiky mužů a žen 2020, 3. místo
Extraliga mužů a žen 2020, 3. místo
Memoriál Josefa Odložila 2020, 3. místo
Mistrovství České republiky dospělých 2020, Plzeň: 3. místo
Extraliga mužů a žen 2020: 3. místo
Mistrovství Evropy U20 2019, Boras: finálová účast
Mistrovství České republiky U20 2019: 1. místo
Mezistátní utkání U20 2019: 1. místo
Halové mistrovství ČR U20: 2019, 1. místo
Extraliga mužů a žen 2019: 3. místo
Mistrovství ČR mužů a žen 2019: 5. místo
Halové mistrovství ČR mužů a žen 2019: 5. místo

Linda Suchá / Fakulta pedagogická
skok daleký, trojskok

Mistrovství Evropy do 22 let 2021: 4. místo kvalifikace trojskok (13,28 m)
Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let: 1. místo dálka (640 cm), 1. místo trojskok (13,51 m)
Mistrovství ČR mužů a žen 2021: 1. místo dálka (628 cm), 3. místo trojskok (13,11 m)
Halové mistrovství ČR mužů a žen 2021: 1. místo dálka (6,15 m), 2. místo trojskok (13,24 m)
Extraliga mužů a žen družstev 2021: 2. místo        

Ondřej Šafránek / Fakulta filozofická
házená

Mistrovství ČR 2018/2019: 1. místo (s týmem M.A.T. Plzeň)
Akademické mistrovství světa v házené 2018: 6. místo
České akademické hry Brno 2019: 4. místo
účast v poháru EHF (s týmem M.A.T. Plzeň)
člen širšího kádru házenkářské reprezentace

Jonáš Štekr / Fakulta ekonomická
lední hokej (brankář)

Světová univerziáda 2019, Krasnojarsk: 5. místo
Univerzitní liga ledního hokeje, sezóna 2019/2020: gólman týmu Akademici Plzeň

Sabina Thurnwaldová/ Fakulta filozofická
sportovní střelba

Mistrovství České republiky 2020: 1. místo (SM3x40, tým, kategorie ženy), 2. místo (SM60, tým, kategorie juniorky)
Akademické mistrovství České republiky. 2. místo (VzPu60), 2. místo (SM3x20), 3. místo (SM60)
Halové mistrovství Evropy 2020, Polsko: 5. místo (tým, juniorky)

Barbora Tichá / Fakulta pedagogická
hod diskem

účast na mistrovství Evropy do 22 let v Tallinu
Evropský pohár ve vrzích a hodech: 12. místo
Mistrovství ČR do 22 let: 1. místo
Mistrovství ČR mužů a žen: 2. místo
Mistrovství ČR družstev: 2. místo
Akademické Mistrovství ČR: 1. místo

Tomáš Zikmund / Fakulta pedagogická
sprint triatlon, olympijský triatlon

Mistrovství světa U23 2019, Lausanne: 32. místo (olympijský triatlon), 12. místo (štafeta)
Mistrovství Evropy U23 2019, Valencie: 38. místo (sprint triatlon)
Mistrovství ČR U23 2019, Brno: 1. místo (sprint triatlon)
Evropské poháry kategorie Elite 2019, sprint triatlon, Alanya: 26. místo, Malmo: 36. místo, Lievin: 16. místo 
Akademické mistrovství ČR 2020: 1. msto
Světový pohár 2020, Karlovy Vary: 47. místo (olympijský triatlon)