Studenti ZČU podpoření programem UNIS v roce 2022

KATEGORIE A

Vendula Dušková / Fakulta zdravotnických studií
paraplavání

Letní paralympijské hry 2021 Tokio: 6. místo (400 m volný zp.), 7. místo (100 m prsa), 8. místo (200 m poloh. závod)
Mistrovství Evropy 2021: 4. místo 
Světový pohár 2021: 4. místo
Mistrovství ČR a SR 2021: 5 x 1. místo
1. kolo Česko-slovenského poháru v paraplavání 2020 – POHÁREK 2020, 3x 1. místo a 2. místo
Mistrovství světa 2019, Londýn: 8. místo
Mistrovství ČR 2019: 4 x 1. místo

Marie Horáčková / Fakulta pedagogická
lukostřelba

účast na LOH 2021 v Tokiu
Mistrovství světa 2021: 17. místo
Mistrovství Evropa 2021: 17. místo
Kvalifikační závod na LOH 2024 v Paříži: 3. místo
Mistrovství České republiky 2021: 1. místo
Akademické hry 2021: 2. místo

Tereza Hrochová / Fakulta právnická
atletika – běh (dlouhé tratě)

LOH 2021 Tokio – maraton: 58. místo
Evropský pohár 2021 na 10 000m – 1. místo v B běhu, historicky 3. nejrychlejší čas v tabulkách
Světový pohár v horském běhu 2021: 7. místo (individuálně), 3. místo (týmy)
Mistrovství České republiky 2021 v půlmaratonu: 1. místo
Mistrovství České republiky v běhu do vrchu: 1. místo
Mistrovství České republiky 2021 na dráze: 2. místo (5000 m), 2. místo (10 000 m)
Mistrovství České republiky 2021 v silniční desítce: 2. místo
Mistrovství České republiky družstev 2021: 2. místo (AK Škoda Plzeň)

Karin Řezáčová / Fakulta právnická
házená (brankářka)

účast na mistrovství Evropy 2020 v Dánsku
členka užší reprezentace v roce 2021 – účast na seniorském MS ve Španělsku

KATEGORIE B

Daniel Jankovič / Fakulta aplikovaných věd
zápas – volný styl

Mistrovství Evropy juniorů 2021, Dortmund: 16. místo

Helena Klailová / Fakulta pedagogická
sportovní střelba – sportovní pistole, vzduchová pistole

účast na mistrovství Evropy juniorů 2021 v Osijeku
Mitrovství ČR ve sportovní střelbě 2021: 1. místo (vzduchové zbraně), 1. místo (kulové zpraně)

Martin Kočandrle / Fakulta elektrotechnická
běžecké lyžování

Mistrovství světa juniorů, Vuokatti: 41. místo (10 km skate intervalový start), 35. místo (30 km klasika hromadný start), 13. místo (štafeta)
„Slavic cup“ 2021, Zakopane: 9. místo (15 km skate intervalový start), 12. místo (10 km klasika s intervalovým startem, muži)    
Mistrovství ČR 2021, Nové Město na Moravě: 2. místo (10 km klasika s intervalovým startem), 2. místo (15 km skate s hromadným startem, junioři)


Tomáš Němejc / Fakulta právnická
sprint 100 m / 200 m

účast na mistrovství Evropy do 23 let v Tallinu
Mistrovství ČR v atletice 2021, Zlín: 2. místo (200 m, 3. nejrychlejší čas ČR)  
Mistrovství ČR v atletice U23 2021, Plzeň: 1. místo (100 m a 200 m)
Mistrovství ČR v atletice U23 2020, Jablonec n. Nisou: 2. místo (200 m)

Adéla Nováková / Fakulta ekonomická
běh na lyžích

účast na Mistrovství světa 2021 U23 ve Finsku (sprint, 10 km skate, štafeta)
Mistrovství České republiky můžu a žen 2021, Nové Město na Moravě: 3. místo (sprint klasicky), 3. místo (10 km skate), 4. místo (5 km klasicky)
nominace na Zimní světovou univerziáda v Luzernu (akce zrušena)
Mistrovství světa juniorů a juniorek 2021: 33. místo (15 km skate)  
Mistrovství ČR 2021: 3. místo (sprint), 3. místo (5 km klasicky), 3. místo (10 km volně)
Mistrovství ČR 2020: 2. místo (sprint klasicky), 2. místo (10 km klasicky)

Vojtěch Rameš / Fakulta strojní
vodní pólo

účast na Mistrovství světa U20 2021 v Praze
Mistrovství ČR 2021: vicemistr

Linda Suchá / Fakulta pedagogická
skok daleký, trojskok

Mistrovství Evropy do 22 let 2021: 4. místo kvalifikace trojskok (13,28 m)
Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let: 1. místo dálka (640 cm), 1. místo trojskok (13,51 m)
Mistrovství ČR mužů a žen 2021: 1. místo dálka (628 cm), 3. místo trojskok (13,11 m)
Halové mistrovství ČR mužů a žen 2021: 1. místo dálka (6,15 m), 2. místo trojskok (13,24 m)
Extraliga mužů a žen družstev 2021: 2. místo

Gabriela Šlajsová / Fakulta pedagogická
fotbal (útočnice)

1. liga žen 2021: 2. místo
účast na kvalifikaci o účast na ME a MS
Liga Mistrů 2021

Barbora Tichá / Fakulta pedagogická
hod diskem

účast na mistrovství Evropy do 23 let 2021 v Tallinu
Evropský pohár ve vrzích a hodech 2021: 12. místo
Mistrovství ČR 2021 do 22 let: 1. místo
Mistrovství ČR mužů a žen 2021: 2. místo
Mistrovství ČR družstev: 2. místo (AK Škoda Plzeň)
Akademické Mistrovství ČR: 1. místo

Lucie Zavadilová / Fakulta ekonomická
atletika – sprint 

Mistrovství světa U20 2021: 5. místo (4x400m), 8. místo (4x400m mix)
Mistrovství Evropy U20 2021: 8. místo (4x400m), 24. místo (400m)
Mistrovství ČR juniorů 2021, Kladno: 1. místo (4x400m), 3. místo (400m)
vytvořený národní rekord U20 4x400m mix
Mezistátní utkání 2021, Polsko: 2. místo (4x400m), 6. místo (400m)
Halové Mistrovství ČR juniorů 2021, Ostrava: 2. místo (400m)

Tomáš Zikmund / Fakulta pedagogická
sprint triatlon, olympijský triatlon, smíšené štafety

Mistrovství Evropy 2021, kategorie Elite, supersprint U23
Mistrovství Evropy 2021, aquatlon, kategorie Elite: 10. místo
Evrop ské poháry v triatlobu 2021 (Polsko, Ukrajina, Maďarsko, Turecko, Španělsko)
Akademické mistrovství ČR 2020: 1. místo
Světový pohár 2020, Karlovy Vary: 47. místo (olympijský triatlon)

KATEGORIE C

Josef Adámek / Fakulta filozofická
atletika – skok vysoký

České akademické hry 2021, Brno: 2. místo
Mistrovství ČR 2021, 3. místo
Mistrovství ČR družstev 2021: 3. místo
Mistrovství ČR 2020, 208 cm, 3. místo
Mistrovství ČR 2019 U22, 211 cm, 1. místo
Mistrovství ČR 2019, 217 cm, 2. místo 
Mistrovství Evropy U 22 2019, 216 cm, 12. místo

Radek Jůda / Fakulta pedagogická
atletika – hod oštěpem

Mistrovství ČR 2021 U23, Plzeň: 1. místo
Akademické mistrovství ČR 2021: 1. místo
splněný A limit na mistrovství Evropy U23 v Estonsku
Mistrovství ČR družstev 2021: 3. místo (individuálně), 3. místo (tým)

Karolína Kosinová / Fakulta ekonomická
lední hokej (obránce)

Akademické mistrovství ČR ledního hokeje žen 2021: 1. místo (tým Západ)
Extraliga ledního hokeje žen 2021: postup do finále (z důvodu pandemie covidu-19 nedohráno)
reprezentantka ČR v sezóně 2020/21

Jiří Král / Fakulta aplikovaných věd
badminton

Mistrovství ČR mužů a žen 2021: 2. místo (dvouhra)
Akademické mistrovství ČR 2021: 1. místo (dvouhra), 1. místo (čtyřhra)
FS Cyprus International 2021: 2. místo

Anna Suráková / Fakulta pedagogická
atletika – běh (střední tratě)

Mistrovství ČR do 22 let 2021: 1. místo (v běhu na 1500m), 2. místo (v běhu na 800m), 2. místo (4x400m)
Mistrovství ČR dospělých 2021: 1. místo (4x400m)