Proc-vybrat-zcu

Proč studovat na ZČU?

Všech devět fakult naší univerzity má společný cíl – připravit vás na úspěšnou profesní dráhu. Dokážeme vám, že teorie není nuda, posílíme vaše sebevědomí a dodáme odvahu realizovat nápady v praxi.

Jste jedineční a Západočeská univerzita výjimečnost svých studentů podporuje. Připravili jsme pro vás flexibilní studijní systém, který otevírá nevídané možnosti individuálního rozšíření výuky o přednášky a semináře jiných fakult. Zároveň každoročně doplňujeme nabídku studijních pobytů na partnerských univerzitách po celém světě. Obohaťte své vzdělání, využijte odborné stáže a získejte co nejvíce poznatků a zkušeností z vašeho studijního oboru. Seznamte se s novými přáteli a možná mezi nimi najdete partnery pro vývoj nové závodní formule, vzdělávací počítačové hry či revolučního designu bot. Nic není nemožné, stačí chtít a my vám budeme oporou. Inspirujte se našimi absolventy, kteří dokázali zbořit zažité hranice, včetně těch vesmírných.

Samozřejmě víme, že univerzitní život nezačíná a nekončí v posluchárně. S čistým srdcem vám doporučujeme nezříkat se radostí studentského života. A Plzeň je v tomto směru ke studentům více než štědrá. Koncerty, výstavy, divadla, kluby, majáles, sportování dle libosti a samozřejmě plzeňské pivo!