Nabídka studia

Distribuované výpočetní systémy

Zpět

Popis

Napadlo vás někdy, jak je možné, že takové malé zařízení, jako je chytrý telefon, dovede zvládat tolik úžasných a užitečných věcí? Jak je možné, že si přes něj objednáme a zaplatíme zboží v e-shopu, naplánujeme si trasu bez dopravní zácpy nebo najdeme nejbližší restauraci s dobrým hodnocením? Nalézt odpovědi nejen na tyto otázky vám pomůže navazující studijní program Distribuované výpočetní systémy, který se zabývá oblastí, bez níž se žádný budoucí průmysl neobejde. Program má dvě specializace: Distribuované systémyVýpočetní technika. Odkaz na e-přihlášku je dostupný ze stránek těchto specializací.

Co se naučím

Ve společné části studia absolvent získá pokročilé teoretické znalosti a praktické dovednosti v oblastech operačních systémů, počítačových sítí, senzorických sítí, paralelního a distribuovaného zpracování dat, vestavných (embedded) zařízení a zajištění spolehlivosti počítačových systémů. Dále budou prohlubovány znalosti v oblastech odpovídajících zvolené specializaci.

Jak se uplatním

Absolvent najde uplatnění ve všech odvětvích v oblasti Průmyslu 4.0, tj. při návrzích decentralizovaných sítí, rozsáhlých výpočetních systémů, cloudových řešení, ale samozřejmě i jako softwarový či hardwarový architekt. Absolvent je schopný vytvářet systémy pro kritické infrastruktury, tj. např. systémy pro automotive a medicínská zařízení, senzorické sítě, Internet věcí apod.
Absolvent se může také uplatnit jako vědecký a výzkumný pracovník a může pokračovat v doktorském studiu, např. v programu Informatika a výpočetní technika na Fakultě aplikovaných věd.