Desatero správného psaní

Desatero správného psaní je pomocník pro studentky a studenty, který vznikl díky připojení Západočeské univerzity k projektu Posílení prevence plagiátorství ve studentských pracích. Desatero má studující provést psaním nejen kvalifikačních prací, upozornit je na různá úskalí, dávat jim tipy od začátku do konce psaní, od plánování po obhajobu.

Jednotlivé díly Desatera správného psaní najdete v rubrice Etika portálu Info ZČU. Po obnovení prezenční výuky budou tištěné letáky s Desaterem k mání v budovách jednotlivých fakult i v knihovnách, ale do té doby jsou tu pro vás alespoň elektronicky.

Desatero správného psaní si pod tímto článkem můžete stáhnout jako obrázek nebo jako interaktivní pdf, jež vás po kliknutí na zásady přesměruje přímo na konkrétní článek, který se jich týká.

Přejeme, ať je vaše psaní správné a úspěšné!