Zrodilo se logo

Západočeská univerzita si k výročím pravidelně naděluje speciální loga a ani o třicátinách to nebude jinak. Stejně jako při 25. výročí jsme se rozhodli oslovit studentky a studenty grafického designu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Ti vypracovali celkem dvacet návrhů, o kterých rozhodovala porota v čele s prof. Rostislavem Vaňkem a doc. Kristinu Fišerovou, vedoucími ateliéru grafického designu. Nejvíce je oslovila práce Nicolety Puiu.

Nicoleta Puiu pochází z Moldavska, kde vystudovala střední školu užitého umění. Design interiéru absolvovala v Rumunsku a poté už zamířila do Plzně, kde dnes žije a studuje grafický design a vizuální komunikaci na Sutnarce. "Když jsem se dozvěděla, že byl můj návrh vizuálního stylu 30. výročí ZČU vybrán jako vítězný, byla jsem velmi poctěna a měla jsem radost," říká.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout všechny návrhy, kterými Nicoleta Puiu porotu zaujala. Propagační předměty s logem 30 let ZČU hledejte a objednávejte v univerzitním e-shopu.