Oslavy 30 let ZČU

21. 9. - Den v kampusu a koncert Tata Bojs

Tata Bojs

Tata Bojs. Foto: Salim Issa

Středobodem oslav 30. výročí ZČU byl Den v kampusu, který se uskutečnil v úterý 21. září. Šlo o festival se vším všudy. V univerzitním areálu vyrostly hned tři scény – nejmenší z nich pro slam poetry ve vnitrobloku Fakulty strojní. Na dvou hudebních scénách, u zikkuratu vedle Sutnarky a před Fakultou elektrotechnickou, se střídaly profesionální i studentské kapely. Hlavní scéna od 20 hodin patřila kapele Tata Bojs, která si 3. září z Plzně odvezla 1. místo v hudební anketě Žebřík. Vstup na koncert byl zdarma.

Kudy kam?

Stáhněte si mapu v plném rozlišení.

mapa_areal_30-let

Den v kampusu

Program Dne v kampusu

Hlavní stage

15:00 Milan Samko

17:00 7krát3

20:00 Tata Bojs

Zikkurat stage

14:00 Ida The Young

16:00 Blue Chesterfield

18:00 Donnie Darko

Rok jedna stage

13:00 - 17:00 Workshopy studentských spolků

13:00 - 19:00 Univerzitní swap
Blešák & burza učebnic.

13:20 - 14:00 Talkshow: Na zkušenou
Mezinárodní studijní stáže a brigády.

14:30 - 15:15 Taneční kroky pro začátečníky: Zouk

14:30 a 16:00 Kokedamí mámy - workshop
Vyrobte si japonskou rostlinku.

15:45 - 16:15 Talkshow: Lepší dříve nežli později
O duševním zdraví s týmem IPC.

16:30 - 17:00 Taneční kroky pro začátečníky: Bachata

17:15 Vyhlášení výherců soutěží

17:30 - 19:00 Slam poetry

Stánky pracovišť ZČU a partnerů

15:00 - 19:00  Sharing Corner
Popřejte ZČU k narozeninám!

Komunitní hry

Slackline, Maxi jenga, Pétanque, Discgolf, Balanční desky, Kubb.

G4G – Archery game

Vyzkoušejte akční týmovou hru s luky a speciálními šípy.

Sportovní aktivity

Pohyb je lék
Sportujte s katedrou tělesné výchovy a sportu a vyzkoušejte rozmanitou nabídku sportovních aktivit na ZČU. Sbírejte na stanovištích razítka do karty sportovce a získejte zaslouženou odměnu.

Orienťák
Orientační běh po kampusu, kde i chůze je povolená. Každý, kdo se zúčastní, může vyhrát zajímavé ceny.

Pivo s rektorem

JISka = 2 piva zdarma. Nezapomeňte si vyzvednout žetony na pivo v Infostanu.

Občerstvení

Bistrouška, Satyr, Pappa Coffee, Zlatá kráva, menza ZČU.

21. 9. - Pivo s rektorem

Součástí Dne v kampusu bylo také Pivo s rektorem. Oblíbené neformální setkání studentů s rektorem na začátku akademického roku se poprvé konalo v roce 2016 při příležitosti 25. výročí ZČU a jeho tradičním místem se stalo nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. Akce, kdy studentům pivo načepuje sám rektor Miroslav Holeček, který navíc asistuje při jeho vaření, si rok od roku získávala stále větší oblibu a v roce 2019 se jí zúčastnilo přibližně dva a půl tisíce studentů.

21., 22. 9. - Rok jedna

Protože narozeninovým festivalem univerzita zahájila akademický rok, byla jeho součástí i akce Rok jedna, při níž se ZČU každoročně představuje studentům prvních ročníků s cílem pomoci jim zorientovat se v univerzitním prostředí. Prváci se tak mohli těšit na program plný informací, prohlídek a zábavných aktivit.

22. 9. - Noc literatury

Západočeská univerzita se při příležitosti oslav zapojila i do zářijové Noci literatury, díky níž se lidé dostali na běžně nepřístupná místa na univerzitě. Čtení se zhostili držitelé Thálie z Divadla J. K. Tyla pěvkyně Ivana Veberová, tanečník Richard Ševčík a šéf baletu Jiří Pokorný.

září - Kniha a výstava 30 let ZČU

Západočeská univerzita také představila knihu k výročí, v níž se ohlíží za uplynulými třemi dekádami a připomíná nejdůležitější milníky své historie, zasazené do celospolečenského kontextu. Formou komiksových příběhů také zachycuje úspěchy jednotlivých fakult a výzkumných center. Autory ilustrací jsou studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara pod vedením renomované ilustrátorky Renáty Fučíkové. Vybrané kapitoly navíc tvoří výstavu 30 let ZČU, která bude po celé září k vidění ve Smetanových sadech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.

10. 11. - Společenský večer pro absolventy a partnery

Na listopad připravuje Západočeská univerzita Společenský večer pro absolventy a partnery, o jehož program se postarají umělci Divadla J. K. Tyla. Jejich vystoupení i navazující společenské setkání proběhne v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.